Výroba nábytku z masivu

Proč nábytek z masivu

Nábytek z masívu potěší všechny milovníky přírodních materiálů a elegantního designu. Dřevo je univerzální materiál, který je možno upravit do klasické nebo ryze moderní podoby.

Masívní nábytek Vás ohromí svoji jedinečnou vůní a kvalitou. Dřevěný nábytek zútulní Vaše bydlení a Vašim pokojům dodá hřejivý pocit domova.

Nábytek z masívu se pyšní dlouhou životností, při správné péči může sloužit i několika generacím. Za masívu se vyrábějí kuchyňské židle i jídelní stoly, skříně, komody, botníky, obývací soupravy i postele.

Dřevo je velmi variabilní materiál, a proto není těžké jej přizpůsobit různým stylům a provedení. Nábytek z masívu je považován za nejzdravější (zdravotně absolutně nezávadný) nábytek, který na trhu můžete najít. Nábytek z dřevěného masívu je doporučován i do domácností s malými dětmi.

Nábytek z masívu bývá pevný, a tak se snadno nerozviklá a nezačne postupem času ztrácet na svých kvalitách. Nábytek vyrábíme nejčastěji ze smrkového masívu. Smrk je cenově nejvýhodnější. Smrk je barevně stálý, svůj odstín si uchová po velmi dlouhou dobu.

Dubový masív má jedinečnou kresbu, v případě dubu jde o velmi kvalitní a odolné dřevo. S dubovým dřevem je možné velmi dobře pracovat, nábytek z dubového masívu Vám můžeme vyrobit ve velmi světlých i tmavě hnědých odstínech.

Borovice je velmi sukovité dřevo, suky však mohou doplňovat celkový design. Použití borovicového dřeva je skvělé například při výrobě nábytku rustikálního vzhledu. Dřevo se však hůře moří, a tak není na výběr příliš odstínů. A buk, to je klasika. Bukový masív je v česku nejžádanější materiál pro výrobu nábytku. Je tvrdý a odolný, ale také poměrně těžký. Lze jej však snadno opracovat a namořit, je stálý.

Vlastnosti nábytku z masivu

Masívní nábytek je měkčí než nábytek z lamina, má na povrchu jasně vykreslenou strukturu dřeva.

Nevýhodou nábytku z masívu oproti nábytku vyrobenému z lamina může být jeho vyšší cena. Složitější je také údržba dřevěného masívního nábytku – k péči o dřevěný nábytek je zapotřebí speciálních přípravků a sprejů.

Materiál, který k výrobě nábytku z masívu používáme, je prvotřídní kvality. Dřevo sušíme na a potřebnou interiérovou vlhkost 8-12 %.

Nabízíme velký výběr dřevin na výrobu (pařený buk, dub, buk, smrk, borovice…). Co se týče povrchové úpravy, vyjdeme vstříc Vašemu přání.

Dřevo je možné buď nalakovat, což způsobí jeho vyšší lesk. Jak je však náchylnější vůči poškrábání. Oproti tomu olej nechá naplno vyniknout přirozenou kresbu vybraného dřeva. A i následné povrchové úpravy mechanicky poškozeného dřeva jsou pak jednodušší. Povrch potřený olejem je možno za určitých okolností obrousit a naolejovat znovu a masívní nábytek je rázem jako nový.

Třetím, neméně rozšířeným způsobem povrchové úpravy masívního nábytku je moření dřeva. Jde o napuštění dřeva roztokem, které způsobí změnu barvy dřeva a zvýrazní jeho texturu a ochrání dřevo například před červotoči, dřevokaznými houbami a plísněmi.

 

Mám zájem o nábytek z masívu

Truhlářské práci a výrobě nábytku z masívu se věnujeme už několik dlouhých let. Pokud si přejete nábytek z masívu na míru, zašlete nám zprávu přes KONTAKTNÍ FORMULÁŘ a my se Vám ozveme a společně vymyslíme, jak by měl vypadat interiér, aby stoprocentně odpovídal Vašim představám.

Součástí naší práce je nejen samotný návrh a výroba, ale také odborné poradenství, co se týče designu i samotného užívání a pomoc při výběru dřeva a odstínu. Zhotovený nábytek z masívu Vám přijedeme také namontovat.

Splníme Váš sen o dřevěném nábytku. Dbáme na přání a potřeby našich klientů, které nejsou v naší firmě ničím limitovány!

Zavolejte nám nebo nám napište do kontaktního formuláře.