Eurookna

Truhlářství Hégr

Proč eurookna?

Eurookna představují inovativní spojení dřeva a moderních prvků. Spojují tak v sobě mnoho výhod – těsní a izolují na velmi dobré úrovni, zároveň si ale zachovávají nadčasový vzhled dřevěných oken.

Dřevo je prostě materiál, jehož trend trvá už desetiletí! Dřevo totiž dobře propouští vzdušnou vlhkost a zároveň izoluje, ve Vašem obydlí Vás tak nebude trápit extrémně suchý vzduch ani rozšiřující se plísně.

Eurookna můžete mít z dubu, smrku i borovice.  

Investovat do eurooken se vyplatí! Životnost eurooken dosahuje několika desítek let.

Eurookna se vyrábějí z eurohranolů, což jsou vícevrstvé lepené hranoly. Ty poskytují oknu pevný rám a zaručí jeho stabilitu a vysokou rezistenci vůči poškození a jiným nepříznivým vlivům (klimatické podmínky, vlhkost atd.).

Dalším z velmi výrazných benefitů eurooken je jejich dobrá zvuková izolace. Eurookno izoluje jak hluk přicházející zvenčí, tak zvuky vycházející z domu. Eurookna tak zlepší celkový komfort Vašeho bydlení, tento typ oken ocení zejména lidé, kteří potřebují klid při usínání a spánku.

Kam eurookna použít?

Nezáleží na tom, jestli zvolíte eurookna pro atypicky rozměrné francouzské okno vedoucí na terasu, nebo do zahradní chatky.

Eurookna se hodí do domů i kancelářských budov, zděných staveb i dřevostaveb. Eurookna se dávají do novostaveb a používají se i při rekonstrukcích.

A to nejlepší? Eurookna se hodí i do nízkoenergetických a pasivních domů! Jejich izolace je špičková, neuniká tak interiérové teplo, šetříte tak své peníze. A nejen z toho důvodu je použití eurooken šetrnější k přírodě.

Eurookna jsou kvalitně naimpregnovaná a ošetřená proti plísním a dřevokazným houbám.

Jak eurookna vyrábíme?

Pro výrobu eurooken a dveří v profilu 68 a 78 používáme moderní frézovací sadu firmy LEITZ s dvojitým těsněním, křídlovou okapnicí a rámovou okapnicí s tepelným mostem.

Materiál na výrobu křídel a rámů je třílamelový nebo čtyřlamelový lepený hranol prvotřídní kvality. V provedení cink 30+ nebo fixní. Je možný výběr z více druhů dřevin např. smrk, dub, meranti.

Dále celoobvodové kování ROTO “NT“ standardně s bezpečnostními prvky, mikroventilací, dětskou pojistkou proti otevření a čtyřpolohovací klikou.

Povrchová úprava je prováděna vodou ředitelnou silnovrstvou lazurou IMPRA s ochranou proti přírodním vlivům, slunečnímu záření a UV záření, nanášející se vysokotlakým nástřikem v široké paletě barev. Takže obava z nutnosti budoucího natírání oken již patří minulosti.

Zasklení v provedení euro 68 je izolační dvojsklo, v provedení euro 78 izolační trojsklo. Na výběr je více druhů skel s různou tepelnou prostupností, vzorových skel, tónovaných skel a bezpečnostních skel.

A jak o eurookna pečovat?

Jednou za zhruba patnáct let je dobré je znovu naimpregnovat, aby byla jistota, že nedojde k navlhnutí nebo napadení houbami, stoprocentní. Pravidelná údržba také prodlužuje životnost oken. Ty pak mohou v domě vydržet až přes sto let.

Máte zájem o eurookna? Pokud jste se rozhodli, že chcete pro svůj dům eurookna, KONTAKTUJTE NÁS. A pokud si nejste jistí, jaký typ eurooken by se (nejen vzhledově) hodil právě pro Vaši stavbu, rádi Vám poradíme. Naši prodejnu najdete v Drnovicích u Blanska.